Strona główna / Wydarzenia różne 2016 / Konkurs niemiecki
Międzyszkolny Konkurs Językowy.

W tym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum po raz pierwszy wzięli udział  w Międzyszkolnym Konkursie Językowym „TANDEM 2017” zorganizowanym przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe w Nowym Sączu. W językowych zmaganiach wzięło udział 535 gimnazjalistów z 45 szkół z Powiatu Nowosądeckiego, Limanowskiego, Gorlickiego, Nowotarskiego i miasta Nowego Sącza, którzy w dniu 15 marca b.r. uczestniczyli w eliminacjach szkolnych. Konkurs składał się dwóch etapów, który miał formę pisemną i ustną. Uczniowie musieli wykazać się ponadprzeciętną znajomością dwóch języków obcych – języka angielskiego i języka niemieckiego. Tylko bardzo dobra znajomość dwóch języków pozwoliła naszym reprezentantkom Annie Chrobak (kl IIa) i Weronice Ostowskiej (kl IIIa) na przejście do II ostatniego etapu. Do ostatniej części konkursu zakwalifikowało się ostatecznie 38 uczniów, w tym Anna Chrobak. Sprawdzian ustny odbył się 22 kwietnia, w którym Ania potwierdziła bardzo dobrą znajomość języka angielskiego i niemieckiego uplasowując się na wysokim miejscu.

Wszystkim UCZESTNIKOM serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!